Zkušenosti s AMWAY


www.bliz.cz

Zkušenosti s AMWAY

.... kdo je autorem tohoto článku o AMWAY?


V tomto článku sepsal své zkušenosti a AMWAY člověk, který AMWAY začal dělat v roce 1995, tedy rok poté co tato firma vstoupila na český trh. V roce 1997 spolupráci s Amway ukončil. Je to tedy člověk, který Amway zná téměř od té doby co vstoupila na náš trh. Proto to považuji za objektivní pohled na tuto firmu na rozdíl od některých lidí, kteří Amway znají jen z doslechu.

Mé zkušenosti s AMWAYHledání informací o zkušenosti a Amway na internetových diskusích

Je mi líto lidí, kteří hledají na internetových diskuzích odpovědi na své otázky týkajících se Amway. Často tam naráží na lidi, kteří radí, ale sami s Amway žádné zkušenosti nemají. Než uvedu své zkušenosti s firmou Amway, krátce se představím. Je mi o něco přes padesát let a mám tři děti. Toto podnikání dělají díky tomu, že je někdo z jejich kamarádů pozval na prezentaci způsobem, který mnozí v těchto diskusích kritizují. A já za to jejich kamarádům děkuji.

Sám jsem spolupracoval s Amway v letech 1995 až 1997 a dospěl k tomuto závěru:


1) Amway je velice solidní firma s propracovaným a spravedlivým způsobem odměňování.


2) Nabízí zboží, které je cenově a kvalitou konkurenceschopné a díky 100% záruce spokojenosti je možné vyzkoušet cokoliv a v případě, že nejsem spokojen s poměrem cena / kvalita to vrátit a dostat své peníze zpět.


4) Zjistil jsem, že s „Amway“ podnikali lidé v ČR již několik let před tím, než sem firma oficiálně vstoupila a že tito lidé byli dosti často zneužiti někým z okolních zpravidla německy mluvících zemí, ale snad i někým z Austrálie, aby jim tady prodávali výrobky a snad tady tímto způsobem někdo připravoval skupiny pro pozdější dobu. Nevím jak tehdy se k tomuto stavěla firma Amway, ale dnes toto zakazuje, protože to jednoznačně poškozuje její jméno.


5) Vím, že s firmou spolupracuje více skupin, jejich metody práce se mnohdy dosti podstatně liší a tím se také liší výsledky jednotlivých týmů a jejich členů. Záleží tedy na „trenérovi“, jakou strategii zvolí. Také se liší cena startovní sady, takže to, co mnozí uvádí, není stejné pro všechny skupiny.


6) Myslím, že o některých skupinách vzhledem ke strategii, kterou učí, bych si dovolil říci, že to nedává smysl a nedivím se, když někdo zvenku o nich řekne, že vymývají mozky.


7) Pokud máte možnost spolupracovat v dobrém týmu, dostane se vám vzdělání prospěšného nejen pro toto podnikání, ale i pro vaši současnou profesi…, pochopíte mnohé z toho, co nás ve školách zpravidla nenaučí a co je velice důležité pro váš život. Že se především musíte postarat sami o sebe…


8) Mimo výše napsaného je pro úspěch v tomto podnikání nutné také pracovat, ale člověk má svobodu volby, kolik času investuje a co od toho může očekávat. Stejně jste ve správném týmu svobodní ohledně množství výrobků, které nakupujete pro svou domácnost, nikdo Vás k ničemu nenutí.


9) Sám jsem spolupráci dobrovolně ukončil, protože jsem měl dojem, že tým, jehož jsem byl členem, mne nedovede ke splnění mých cílů. Mým záměrem bylo najít ten správný. To znamená, že jsem svůj malý úspěch nepřičítal Amway, ale svému vedení a své práci pod tímto vedením.


10) Potom jsem více než deset let zkoušel různá klasická podnikání, investoval do nich mnohonásobně více času i finančních prostředků než před tím do Amway, když se to nepovedlo, udělal tlustou čáru a hurá něco jiného. Povedlo se až to čtvrté a zaplatilo všechny předchozí neúspěšné pokusy. Ale je to záležitost, kde se ale brzy nasytí trh a půjde to dolů.


11) Jsem rád, že mým dětem „vymývají mozky daleři Amway“, podstatně horší by bylo, kdyby to byli drogoví dealeři. A ti mají právě větší šanci u těch mladých, kteří si za žádným snem a cílem nejdou.


Závěrem: Nechci tímto polemizovat ani s jednou stranou zastoupenou v internetových diskusích. Pochopil jsem, že moje budoucnost je v mých rukách. Znovu dělám Amway, protože je hodně těch, kteří se myjí, čistí zuby, doma uklízí, používají kosmetiku,telefonují, pijí mléko nebo pivo, občas koupí ledničku nebo pneumatiky, používají toalpap…


A je hodně těch, kteří prodávají svůj čas pod cenou v zaměstnání, rozčiluje je jejich šéf, bojí se propuštění, netěší se do důchodu, protože nemají šanci se ho při své práci dožít…


oficiální stránky AMWAYZkušenosti s firmou AMWAY od našich čtenářů

MĚJTE SVOU HLAVU - zkušenosti s firmou AMWAY od paní Hudecové

S výrobky Amway jsem se setkala kupodivu teprve před dvěma měsíci. Jsem jimi zatím nadšena, a když si udělám kalkulaci, zjišťuji, že při správném, doporučeném ředění koncentrátů je to opravdu kvalita za rozumnou cenu. Rozhodla jsem se postupně přejít v domácnosti na tyto produkty a uvidím. Víceúčelový L.O.C. např. nemá chybu, přípravek na mytí nádobí taktéž, výborný je také čistič koupelen, ale u něj jsem to nějak nezvládla s ředěním a mám ho půlku fuč... Přímo zázračný je čistič na pečicí trouby. Prášky na praní se zdají být také velmi dobré (chce to ale delší používání, aby člověk byl schopen posoudit kvalitu).

Kosmetické výrobky zatím neznám. Prý jsou vynikající i pro lidi s atopickým ekzémem. Moje kamarádka dlouho hledala krém na obličej, po němž by se neobjevila alergická reakce. Výrobky Beautycycle, které jí doporučili odborníci v Amway, si nemůže teď vynachválit... Já sama se tady asi "nachytat" nenechám, neboť mně stačí jednoduchá, dobrá a opravdu levná kosmetika - léta používám Ryor a nemám s pletí žádné problémy. Ale je zase pravda, že pravidelně navštěvuji kosmetičku, což prý s výrobky od Amway dělat nemusíte... :-)

Možná někdy vyzkouším potravinové doplňky. Zatím mě však nelákají.

Přesto, co jsem tady napsala, když jsem si to všechno hezky spočítala, zjistila jsem, že jen kvůli výrobkům do domácnosti se mi vyplatí koupit licenci za 1200 Kč a nakupovat přímo bez maloobchodní přirážky. Mně se vrátila už při prvním nákupu, kdy se mnou nakoupila i širší rodina a pár známých.

Dotěrnost a fanatismus, které se amwayákům přisuzují, jsou asi trochu nadsazené. Já naopak oceňuji pohodu, s jakou se mnou jednají, všechno mi hezky vysvětlí a starají se o mě. V mém bydlišti jsou amwayáci docela normální lidé.:-) Jeden z nich na Amway docela dobře vydělává a rozhodně se o něm nedá říci, že by byl fanatikem! No, suďte zvlášť kvalitu výrobků a zvlášť kvalitu lidí, kteří se k prodeji namanou!

Až budu Amway používat déle, napíšu sem další zkušenosti. Vůbec netvrdím, že mě to nepřejde, ale ani se nechci nechat ovlivnit množstvím kritik (ba některé bych mohla nazvat nenávistnou hysterií), protože mně jejich výrobky zatím OPRAVDU SKVĚLE FUNGUJÍ a mám jistotu, že kdyby nefungovaly, můžu je v klidu za plnou cenu vrátit.


Libuše Hudecová, hudlib(@)seznam.cz